ممیزی HSE + صفر تا صد + دریافت مشاوره

ممیزی HSE چیست؟ هر سازمان و نهادی با توجه به نوع فعالیتی که دارد، می خواهد سوابق ایمنی مجموعه تحت پوشش خود را بهبود داده و اشتباهات و خطرات ناشی از عدم ایمنی را کاهش دهد.

 با این حال اوضاع همیشه آنطور که باید و شاید پیش نمی‌رود، زیرا حوادث پیش بینی نشده مشکل جدا نشدنی کار و فعالیت به شمار می‌آید. هیچکس مخالف رعایت موارد ایمنی نیست اما بروز حوادثی که حتی ممکن است منجر به مرگ شوند، اکثر موارد خارج از کنترل شرکت ها و سازمان ها خواهند بود.

 اما در موارد زیادی می‌توان این خطرات را از قبل شناسایی کرده و در جهت کنترل آن اقدامات لازم را انجام داد. تمام این موارد رابطه مستقیمی با بازرسی Hse دارند. به همین علت قصد داریم در ادامه این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم.

 

ممیزی Hse چیست؟

 این ممیزی که به آن ممیزی ایمنی نیز گفته می‌شود، در واقع به مجموعه فعالیتهایی اشاره دارد که به شما امکان می‌دهد تا از کارمندان و مشتریان در برابر آسیب‌های احتمالی محافظت کنید.

 کار فرمایان وظیفه دارند، از سلامتی ایمنی و رفاه کار مندان و افراد درگیر با فعالیت خود حفاطت کنند. با انجام این کار باید کلیه تمهیدات بهداشتی و ایمنی لازم مورد نظارت و بررسی قرار بگیرد.

 اگر شرکتی ممیزی ایمنی و سلامت را انجام ندهد، در صورت بروز یک حادثه جدی در زمینه سلامت و ایمنی افراد ممکن است با پیگرد قانونی فرد یا گروهی آسیب‌دیده منجر شود، که ممکن است علاوه بر اینکه به اعتبار و شهرت آن شرکت لطمه وارد شود، می‌تواند مجازات‌های مالی گسترده ای را نیز در پی داشته باشد. حسابرسی ایمنی و بهداشت به ارزیابی تخصصی از سیاست‌ها، سیستم‌های روی کار و رویه‌های ایمنی و بهداشتی یک سازمان دلالا دارد.

 در واقع بازرسی اچ اس ای در نهایت می‌خواهد به این سوالات پاسخ دهد که آیا فعالیت های انجام شده صحیح بوده و نتایج مورد انتظار را دارا هستند؟ و آیا شرکت‌های مربوطه از رفاه و سلامت نیروی کار محافظت می‌کنند؟

ممیزی HSE

اهداف ممیزی HSE

 در ادامه نشان می‌دهیم که یک چک لیست بهداشت و ایمنی چه مواردی را شامل می‌شود:

  1. نشان می‌دهد که آیا فرایندها و رویه های ایمنی فعلی با قانون مطابقت دارند.
  2. خطرات محیط کارمندان و میزان آن خطرات را شناسایی می‌کند.
  3. نقاط قوت و ضعف محیط کار شرکت ها را شناسایی می‌کند.

 این ممیزی در نهایت نشان می‌دهد که یک شرکت و سیستم، بررسی و عملکرد مناسبی در زمینه ایمنی و بهداشت را داراست یا خیر.

 

مرتبط بخوانید!  ایزو در سازمان کوچک : چطور دریافت کنیم؟!

مراحل دریافت استاندارد ایزو Hse

 در قدم نخست یک سازمان باید با مراکز مشاوره و اجرا کننده استانداردهای لازم در زمینه ایمنی و بهداشت ارتباط برقرار کرده و جهت دریافت مشاوره در این زمینه اقدام کند.

 در این مشاوره شرکت از زمان اجرای این ممیزی، هزینه آن و اطلاعات دیگری درباره این استاندارد اطلاع پیدا می‌کند.

 در گام دوم شرکت درخواست کننده باید فرم مربوطه را تکمیل کند. این فرم پس از تکمیل به سازمان مشاوره دهنده ارسال و در صورت تایید فاکتور آن برای شرکت ارسال می‌شود.

 در مرحله بعد، پس از توافق طرفین، مشاوران مربوطه در محل شرکت حاضر و تمهیدات لازم را انجام می‌دهند. در پایان در صورت انجام تمام بررسی‌ها و عمل به آنها گواهینامه hse صادر می شود.

 

نتیجه گیری 

 صدمات در محل کار اکثر اوقات نتیجه عدم توجه به مسائل جزئی است که می‌توان با یک حسابرسی آنها را شناسایی کرد.

با بازرسی بهداشت و ایمنی از شبکه مشاوران شرکت رادمهر کوثر می توانید مطمئن باشید که ریسک ناشی از خطرات و خسارات احتمالی به حداقل ممکن می‌رسد.

 با دریافت ممیزی اعتبار شرکت خود را افزایش داده و خیال کارکنان را از ضوابط ایمنی شرکت خود بالا ببرید.

شما می توانید جهت استقرار مشاوره HSE ، مشاوره ایزو و یا ثبت درخواست مشاوره ایزو از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید یا با بخش پشتیبانی مجموعه ما تماس بگیرید: 09194680362 

ارسال دیدگاه

برای نظر دادن وارد شوید یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید .