مشاوره طرح کیفیت : در کمترین زمان!

مشاوره طرح کیفیت : با اجرای طرح کیفیت می توانید کیفیت محصول خود را افزایش داده و مراحل تحقق آن را استانداردسازی کنید. مشاوره طرح کیفیت شما را در این فرآیند راهنمایی می کند. در این مطلب به بررسی نکات مربوط به مشاوره طرح کیفیت می پردازیم. با مشاوران رادمهر کوثر همراه باشید.

طرح کیفیت چیست ؟

طرح کیفیت، نحوه تکوین مراحل تحقق محصول بر اساس الزامات مشخص ‌شده را می دهد. در استاندارد ایزو 9001  به این مدرک اشاره ‌شده است و سازمان‌ های تولیدی مراحل تحقق محصول را در قالب طرح کیفیت مستند می کنند.

مستندی که در آن فرآیند های سیستم مدیریت کیفیت و منابع لازم برای یک محصول، پروژه یا قرارداد خاص مورد استفاده قرار می ‌گیرند «طرح کیفیت» نامیده  می شود.

طرح کیفیت می تواند شامل تعیین الزامات مرتبط با محصول، تعیین ویژگی های خاص، تعیین فرآیندهای تولید محصول، شناسایی و تامین تجهیزات مورد نیاز، طرح کنترل، طرح بسته بندی محصول و … باشد.

طرح کیفیت زمانی مورد نیاز می ‌باشد که کاری که قصد انجام آن را دارید مستلزم طرح ریزی قیاسی باشد، طرح‌ های کیفیت باید بر اساس ماهیت و نوع فعالیت های سازمان ایجاد و بکار گرفته شوند.

از جمله دغدغه مجموعه هایی که قصد دارند استاندارد سیستم مدیریت کیفیت را مطابق با الزامات ISO9001 درسطح مجموعه خود پیاده سازی کنند این است که نمی دانند باید چه اقداماتی انجام دهند. اجرای طرح کیفیت به این گونه از مجموعه ها کمک می کند تا بتوانند الزامات طرح کیفیت را شناسایی کرده و در مجموعه خود پیاده سازی کنند.

مرتبط بخوانید!  مشاوره HSE : بهترین شرکت مشاور در تهران

 

مشاوره طرح کیفیت

مشاوره طرح کیفیت چه خدماتی ارائه می کند؟

مشاوره طرح کیفیت به صورت جلسات حضوری راهنمایی های لازم را ارائه می کند. همچنین ممکن است از مشاوره های غیر حضوری نیز استفاده شود.

مشاوره سیستم طرح کیفیت را متناسب با سازمان شما طراحی کرده و فرم ها و گام های مورد نیاز جهت اجرای طرح کیفیت را ارائه می کند.

همچنین جهت تدوین نمودار فرآیند عملیات راهنمایی هایی ارائه می کند.

علاوه بر این موارد کنترل های مورد نیاز مرتبط با محصول را تعیین کرده و دستور العمل های کار مورد نیاز را تدوین می کند.

مزایای استفاده از مشاوره طرح کیفیت چیست ؟

مستندات و فرم های متناسب با محصول شما طراحی شده و ارائه می گردد.

مستند سازی و همچنین استاندارد سازی طرح کیفیت در سریع ترین زمان انجام می گیرد.

تجربه های مشاور در تدوین طرح کیفیت محصول سبب بهبود روند شده و شما نیز می توانید از این تجارت بهره مند شوید.

با اجرای طرح کیفیت با کمک خدمات مشاور، مراحل تولید و کنترل سازمان شما استاندارد سازی شده و بازرس های کنترل کیفیت به‌ آسانی می ‌توانند بر اساس طرح کیفیت مراحل تحقق محصول را کنترل کنند.

اگر شما چندین محصول تولید می کنید با استفاده از خدمات مشاوره طرح کیفیت برای یک محصول می توانید از آن در سایر محصولات خود نیز استفاده کنید.

یک طرح کیفیت می تواند شامل نمودار فرایند عملیات تولید، دستور العمل ‌های بازرسی، تولید و … باشد. با کمک خدمات مشاوره می توانید این مراحل به سرعت اجرا نموده و در کوتاه ترین زمان ممکن موفق به اجرای آن شوید.

مرتبط بخوانید!  تفاوت ممیزی و ارزیابی چیست؟!

اگر شما هم نیاز به دریافت مشاوره در این زمینه دارید می توانید از خدمات مشاوران رادمهر کوثر استفاده کنید و گواهینامه بین المللی دریافت کنید.

در صورت تمایل برای دریافت مشاوره طرح کیفیت ، خدمات مشاوره ایزو با ثبت درخواست خود از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید یا با بخش پشتیبانی مجموعه ما تماس بگیرید: 09194680362

  • اشتراک گذاری

نظر(1)

احمدیان
می 10, 2020 در 10:10 ق.ظ

ممنون از مقاله خیلی خوبتون.

ارسال دیدگاه

برای نظر دادن وارد شوید یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید .

با ما در تماس باشید!