پیاده سازی ایزو 9001

پیاده سازی ایزو 9001 : سیستم مدیریت کیفیت  ISO 9001، یکی از اولین استاندارد های مدیریتی تدوین شده کمیته ایزو می باشد. کیفیت در محصول یا خدمات یک سازمان از جمله مهترین پارامترهای سنجش از دیدگاه مشتریان است. در همین راستا، با توجه به اهمیت پیاده سازی ایزو 9001 شرکت رادمهر کوثر مطلبی را برای شما آماده کرده است. با ما همراه باشید.

ایزو 9001 چیست ؟

استاندارد ایزو 9001 یکی از استانداردهای عمومی است که برای اجرای موارد الزامی کلی و پایه ای هر کسب و کاری ضروری است. با رعایت اصول این استاندارد در زمینه های مختلف مشاغل استاندارد های تخصصی دیگری توسط سازمان بین المللی استاندارد ارائه شده است.

برای شروع موفق کسب و کار خود و ارتقا جایگاه خود در بین رقبا پیاده سازی ایزو 9001 یکی از راه های بسیار مؤثر است.

با پیشرفت روش های اجرایی در مشاغل مختلف، اجرای روش های استاندارد های عمومی مانند ایزو 9001 و استاندارد های تخصصی اهمیت خاصی پیدا کرده است.

این ایزو برای دریافت گواهینامه های ایزوهای تخصصی در زمینه های شغلی مختلف مانند صنایع غذایی، صنعت خودروسازی و… کمک زیادی می کند.

 

مراحل پیاده سازی ایزو 9001

تیم مشاوران رادمهر کوثر با بیش از 10  سال سابقه در پیاده سازی انواع ایزو از جمله ایزو 9001 به شما کمک می کند در کمترین زمان ممکن گواهینامه ایزو  9001 خود را دریافت کنید. علاوه بر این، رادمهر کوثر آموزش های لازم را در رابطه با این ایزو به شما خواهد دارد. علاقه مندان می توانند از راه های ارتباطی این شرکت اطلاعات بیشتری کسب کنند.

مرتبط بخوانید!  ایزو 10003 : چیست و مناسب کیست؟!

ایزو 9001 توسط تیم مشاوران رادمهر کوثر در سازمان های مختلف اجرا می شود و مشاوره های لازم را به سازمان ارائه کرده و مستندسازی سازی را انجام می دهد.

قدم اول پیاده سازی ایزو 9001 شناخت سیستم مدیریت کیفیت است :  در این مرحله وضعیت موجود سیستم مدیریت کیفیت در سازمان به وسیله تیم مشاور در طی بازدید از بخش های مختلف سازمان انجام می شود. با مسئولین  فرآیند های مختلف مصاحبه می شود و سپس اقدامات مورد نیاز برای استقرار و پیاده سازی الزامات استاندارد ایزو 9001 تدوین می شود.

گزارش تهیه شده در این مرحله بسیار مهم بوده و مسیر استقرار سیستم مدیریتی را در سازمان  را تعیین می کند.

مرحله دوم آموزش ISO 9001 است :  در این مرحله مشاوران ایزو با توجه به تعداد پرسنل سازمان و سطح تحصیلات آموزش های مرتبط با الزامات ایزو  9001 را دریافت می کنند. مشاوران رادمهر کوثر در این زمینه آموزش کاملی را در اختیار پرسنل سازمان قرار می دهد.

پیاده سازی ایزو 9001
پیاده سازی ایزو 9001

مرحله سوم مستندسازی ایزو است : در این مرحله سیستم مدیریت کیفیت بر مبنای الزامات ISO 9001  طراحی می شود.

سیستم های مورد نیاز سازمان متناسب با  اندازه سازمان و پیچیدگی فرآیند ها توسط  تیم مشاور تدوین می گردد این سیستم ها در قالب مستنداتی شامل : روش های اجرایی ، دستورالعمل ها ، فرم ها ، فرآیند ها ، خط مشی کیفیت ، طرح کیفیت ، نظامنامه کیفیت و … طراحی می شود.

مرحله چهارم اجراء سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 است :  مستنداتی که در مرحله قبلی طراحی شده است بوسیله مسئولین فرآیندها اجرا شده و مشاور بر اجرای مستندات سازمان نظارت می کند. در این مرحله در صورت نیاز تغییراتی ممکن است اعمال شود.

قدم پنجم ممیزی سیستم مدیریت کیفیت است : جهت کسب اطمینان از پیاده سازی ایزو 9001  ، سازمان باید ممیزی داخلی سیستم مدیریت کیفیت را اجرا کند.  مشاور نیز در این مرحله ممیزان داخلی آموزش دیده را همراهی می نماید  .

پس از انجام ممیزی داخلی ایزو 9001 ، مشکلات موجود شناسایی شده و اقدامات لازم جهت بر طرف سازی عدم انطباق ها انجام می شود.

ممیزی صدور گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت بر اساس استاندارد های بین المللی ایزو مربوطه  انجام می شود.

گواهینامه های سیستم مدیریت کیفیت ایزو 9001 بمدت 3 سال اعتبار دارد و در طی مدت سه سال در دوره های زمانی برنامه ریزی شده ای نیز توسط شرکت گواهی دهنده ممیزی های مراقبتی از سازمان صورت می گیرد.

مزایای پیاده سازی ایزو 9001 چیست ؟

سازمان توانایی ارائه محصولات و خدماتی که مطابق با مشتری و مقررات قانونی و مقررات قابل اجرا باشد را پیدا خواهد کرد.

فرصت ها برای افزایش رضایت مشتری و  پیاده سازی ایزو 10002 و 10004 آسان می شود.

به تهدید ها و فرصت های مرتبط با زمینه  کاری سازمان و اهداف آنها رسیدگی می شود.

انطباق با الزامات مشخص شده سیستم مدیریت کیفیت اثبات می شود.

 

مرتبط بخوانید!  روش اجرایی ایزو + نکات مهم در استقرار ایزو!

برای مشاوره آسان می توانید با واتساپ شرکت رادمهر کوثر در ارتباط باشید.

شما می توانید جهت دریافت خدمات پیاده سازی ایزو 9001 برای سازمان خود، مشاوره ایزو و یا ثبت درخواست مشاوره خود از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید یا با بخش پشتیبانی مجموعه ما تماس بگیرید: 09194680362 .

  • اشتراک گذاری

نظر(2)

هومن
سپتامبر 29, 2020 در 10:10 ق.ظ

شما این گواهینامه رو بیشتر برای چه نوع شرکت هایی ضروری میدونین؟

حلتی نژاد
می 3, 2021 در 10:10 ق.ظ

سلام. مشاوره فوری در مورد این ایزو میخوام . مرسی

ارسال دیدگاه

برای نظر دادن وارد شوید یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید .

با ما در تماس باشید!