مشاوره تدوین اظهارنامه تعالی سازمانی

مشاوره تدوین اظهارنامه تعالی سازمانی  :  اظهارنامه تعالی سازمانی، تصویری از عملکرد سازمان ا شامل توانمندی ها و نتایج است. برای حضور در فرآیند ارزیابی جوایز تعالی و ارزیابی سازمان ، از تدوین اظهارنامه تعالی استفاده می شود. ارزیابی کنندگان فرآیند جوایز تعالی سازمانی یا ارزیابی کنندگان خارجی قبل از این که در سازمان شما حضور پیدا کنند، اظهارنامه تعالی سازمانی شما را با دقت مطالعه کرده و سازمان شما را بر مبنای اظهارنامه تعالی سازمانی مورد بررسی قرار می دهند. در این مطلب به بررسی نکات مشاوره تدوین اظهارنامه تعالی سازمانی می پردازیم. با مشاوران رادمهر کوثر همراه باشید.

 

دلیل اهمیت اظهارنامه تعالی سازمانی چیست ؟

همه سازمان های متقاضی برای این که در فرآیند ارزیابی تعالی سازمانی حضور داشته باشند باید بر اساس الگوهای تعالی مختلف تمامی فعالیت های انجام شده در سازمان خود را به بهترین شکل ممکن در قالب کتابچه اظهارنامه تعالی آماده و ارائه کنند. در اکثر این مدل های تعالی از مدل تعالی EFQM استفاده شده است و این مدل یکی از مدل های محبوب برای  تدوین اظهارنامه تعالی سازمانی است.

یکی از دلایل اهمیت اظهارنامه تعالی ایجاد تصویر اولیه مناسب در ذهن ازریابی کنندگان است که  قبل از حضور در سازمان شما شکل می گیرد.

اظهارنامه تعالی به ارزیابی کنندگان کمک می کند تا موضوعات کلیدی را درک کرده و تصویری روشن و جامع از سازمان شما ایجاد شود.

مناسب بودن و دقت در تنظیم اظهارنامه بدون شک بر احساس ارزیابی کنندگان نسبت به همه سازمان شما تاثیر قابل توجهی دارد. ارزیابی کنندگان همچنین از همان ابتدای مطالعه اظهارنامه سازمان شما ، تلاش می کنند تا دیدگاه خاصی را نسبت به سازمان شما به دست بیاورند.  با کمک مشاوره تدوین اظهارنامه تعالی سازمانی می توانید به طور موثری این کتاپچه را آماده کرده و نظر موثر ارزیابی کنندگان را بدست آورید.

دلیل دیگر اهمیت اظهارنامه انجام فرآیند خود ارزیابی است. روش های مختلفی برای انجام خودارزیابی وجود دارد که شبیه سازی جزیره یکی از این روش ها است. این روش نسبت به سایر روش های خود ارزیابی دقیق تر است اما برای سازمان هایی که تازه می خواهند فرآیند خودارزیابی را شروع کنند پیشنهاد نمی شود.

همچنین با اظهارنامه تعالی سازمانی شما می توانید منبعی از رویکردها و نیز نتایج که در چارچوب مدل تعالی سازمانی مشخص شده را مستند و نگهداری کنید.

مشاوره تدوین اظهارنامه تعالی سازمانی
مشاوره تدوین اظهارنامه تعالی سازمانی

مراحل انجام مشاوره تدوین اظهارنامه تعالی سازمانی به چه صورت است؟

تیم مشاوره خودارزیابی تعالی سازمانی برای تدوین اظهارنامه تعالی سازمانی مراحل زیر را پیاده سازی خواهند کرد.

در مرحله اول چهارچوب تیم تدوین اظهارنامه تعیین می شود. سپس در گام بعدی برنامه زمان بندی برای تدوین اظهارنامه آماده می شود.

 بعد از این دو مرحله اطلاعات مختلفی برای تدوین اظهارنامه جمع آوری می شود. بخشی از این اطلاعات مربوط به معیارهای توانمند ساز مدل تعالی سازمانی و اطلاعات مربوط به معیار های نتایج مدل تعالی هستند که توسط تیم مشاوره تدوین اظهارنامه تعالی سازمانی جمع آوری می شود.

در مرحله نهایی نیز اظهارنامه تعالی سازمانی نگارش و ارائه می شود.

 

مزایای دریافت خدمات مشاوره در زمینه تدوین تعالی سازمانی چیست ؟

اظهارنامه تعالی سازمانی قبل از حضور ارزیابی کنندگان در سازمان امکان ارزیابی دقیق را فراهم کرده و همچنین ایجاد یک ذهنیت خوب در ارزیابی کنندگان را  ممکن می سازد.

بخشی از خودارزیابی سازمان متقاضی می باشد که می تواند مستندسازی شده و نگهداری شود. علاوه بر این ها می تواند به عنوان منبع اطلاعاتی از بهترین تجارب سازمان در نظر گرفته شود.

تدوین اظهارنامه برای حضور  یافتن در مراحل ارزیابی جوایز تعالی سازمانی دارای اهمیت ویژه ای است. اظهارنامه گزارشی مکتوب و رسمی است که سازمان متقاضی جایزه تعالی سازمانی، در خصوص وضعیت خود سازمانی تهیه کردن و آن را در اختیار دبیرخانه جایزه تعالی سازمانی و تیم‌های ارزیابی قرار می ‌دهد. از مهم ترین جوایز تعالی سازمانی در ایران جایزه ملی تعالی سازمانی و جایزه ملی کیفیت ایران است.

استفاده از خدمات مشاوره تدوین تعالی عملکرد سازمان شما در اظهارنامه تعالی را در کمترین زمان مستند می کند.

همچنین اظهارنامه تعالی سازمانی از نظر چهار چوب و ساختاری در سطح اظهارنامه های سازمان های برتر نگارش و آماده می کند.

شرکت رادمهر کوثر در زمینه آموزش پیاده سازی EFQM اجرا، پیاده سازی انواع مدل تعالی سازمانی و تدوین اظهارنامه تعالی مشاوره لازم را ارائه کرده و شما را در این مراحل همراهی می کند.

برای مشاوره آسان می توانید با واتساپ شرکت رادمهر کوثر در ارتباط باشید.

شما می توانید جهت دریافت خدمات مشاوره تدوین اظهارنامه تعالی سازمانی برای سازمان خود، مشاوره ایزو و یا ثبت درخواست مشاوره خود از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید یا با بخش پشتیبانی مجموعه ما تماس بگیرید: 09194680362 . 

 

مرتبط بخوانید!  وظایف مشاور ایزو
  • اشتراک گذاری

ارسال دیدگاه

برای نظر دادن وارد شوید یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید .