ایزو 10006: واقعا مناسب کاسبی شماست!؟

ایزو 10006، استانداردی می باشد که جهت راهنمایی مدیریت کیفیت در پروژه ایجاد شده است. این استاندارد شامل روش‌ ها و اصول مدیریت کیفیت، پیاده سازی بخش‌ های مهم و تأثیر گذار و دستیابی به اهداف کیفیت پروژه می باشد. در این مطلب به معرفی ایزو 10006 و موارد مربوط به این ایزو می پردازیم. با مشاوران رادمهر کوثر همراه باشید.

 

استاندارد ایزو  10006 چیست ؟

این استاندارد راهنمایی برای مدیریت کیفیت در پروژها می باشد و به معنای راهنمای مدیریت پروژه نیست؛ بلکه در مورد کیفیت فرآیندهای مدیریت پروژه راهنمایی می کند.

ایزو 10006 در مدیریت کیفیت در پروژه های ساده تا پیچیده، کوچک تا بزرگ، مستقل و وابسته کاربرد دارد. همچنین این استاندارد تکمیل کننده استاندارد ISO 9004 می باشد و بر مبنای سری استانداردهای ISO 9001 تهیه شده است.

هدف از تدوین این استاندارد ارائه راهنمایی در خصوص کاربرد مدیریت کیفیت پروژه ها می باشد. این مدرک طرح کلی اصول و رویه های مدیریت کیفیت را ارائه می کند که اجرای آن ها مهم بوده و در راستای دستیابی به اهداف کیفیت در پروژه ها دارای اثر زیادی می باشد.

 

ایزو 10006
ایزو 10006

مزایای پیاده سازی ایزو 10006 چیست ؟

اجرای این استاندارد باعث ارتقا کیفیت و استاندارد سازی فعالیت های پروژه محور می شود. همچنین باعث توجه جدی به کیفیت در روند پروژه می باشد.

دریافت این گواهینامه باعث ایجاد احساس اطمینان و اعتماد در مشتریان می شود و همین امر به افزایش فروش منجر می شود. با کمک این استاندارد دانش مدیریت پروژه و مدیریت کیفیت با هم تلفیق می شوند.

 

مرتبط بخوانید!  ایزو ISO 13485: 2016 در تجهیزات پزشکی چیست و چطور آن را دریافت کنیم؟

چند نکته مهم در رابطه با این استاندارد!

این استاندارد به همراه استانداردهایی مانند ایزو 9001 ، ایزو 10002 و ایزو 10004  باعث ارتقا و پیشرفت سازمان شده و افزایش فروش محصول یا خدمات را در پی دارد.

کاربرد مدیریت کیفیت در پروژه ها دارای دو جنبه می باشد. یک جنبه مربوط به فرآیندهای پروژه و جنبه دیگر در ارتباط با محصول پروژه می باشد.
برآورد نشدن هر یک از این دو جنبه ، تاثیرات بسیار مهمی بر محصول پروژه ، مشتری پروژه و سایر طرف های ذینفع و سازمان پروژه خواهد داشت. این جنبه ها همچنین تاکید می کنند که دستیابی به اهداف کیفیت از مسئولیت های مدیریت رده بالای سازمان است و نیازمند تعهد برای دستیابی به اهداف کیفیت است به صورتی که در تمام سطوح سازمان دخیل در پروژه، نفود می کند. هر سطح باید مسئولیت فرآیند و محصولات فعالیت های خود را حفظ کند.

برای ایجاد و نگهداری کیفیت فرآیند و محصول در یک پروژه باید اطمینان حاصل شود که نیازهای مشتری درک و برآورده می شوند.

اگر شما هم نیاز به اجرای این ایزو در سازمان خود دارید می توانید از خدمات مشاوران رادمهر کوثر استفاده کنید و گواهینامه بین المللی دریافت کنید.

در صورت تمایل برای دریافت ایزو 10006، خدمات مشاوره ایزو با ثبت درخواست خود از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید یا با بخش پشتیبانی مجموعه ما تماس بگیرید: 09194680362 .

مرتبط بخوانید!  شرکت مشاوره ایزو : بهترین شرکت مشاور

ارسال دیدگاه

برای نظر دادن وارد شوید یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید .

با ما در تماس باشید!