مشاوره ایزو 10004

از عناصر اصلی موفقیت سازمان ها، رضایت مشتریان از سازمان و ارائه خدمات یا محصولات آن است. به همین دلیل مشاهده و بررسی رضایت مشتریان برای سازمان ها ضروری است. استاندارد ایزو 10004 یک راهنمای عمومی می باشد که به منظور طراحی، برنامه ريزی و اجرای فرآيند پایش و اندازه گیری رضایت مشتريان ارائه شده است. در همین راستا شرکت رادمهر کوثر مطلبی را در مورد مشاوره ایزو 10004 برای شما آماده کرده است. با ما همراه باشید.

 

استاندارد ایزو 10004 چیست ؟

این استاندارد از خانواده ایزو 9000 می باشد و همانطور که اشاره کردیم در طراحی و اجرای فرآیند پایش و اندازه گیری رضایت مشتریان کاربرد دارد. در واقع این استاندارد یک راهنمایی جامع و مناسب برای تهیه روش های حرفه ای جهت بررسی و اندازه گیری میزان رضایت مشتریان است.

در این استاندارد شاخصی به نام شاخص رضایت مشتریان وجود دارد. این شاخص ترکیبی از پارامتر های مختلف است که در اندازه گیری رضایت مشتریان موثر هستند. این استاندارد دارای 8 بند می باشد که در ابتدا با عنوان ISO/TS 10004:2010 معرفی شد که در سال 2012 تغییر کرده و تبدیل به ISO 10004:2012 شد.

 

مشاوره ایزو 10004
مشاوره ایزو 10004

مزایای دریافت مشاوره ایزو 10004 چیست؟

این استاندارد جهت صدور گواهینامه تدوین نشده است ، اما سازمان هایی که الزامات این استاندارد را رعایت نمایند می توانند از سازمان های صدور گواهینامه، تاییدیه استاندارد را دریافت کنند. مزایای دریافت ایروز 10004 شامل موارد زیر می باشد:

  1. با کمک این ایزو اطلاعات مربوط به انتظارات جدید مشتریان را دریافت خواهید کرد.
  2. می توانید مشکلات و شکایات مشتریان را برطرف کنید.
  3. قادر خواهید بود علت های مربوط به شکایات مشتری را از بین ببرید.
  4. می توانید رویکرد مشتری مداری برای حل شکایات داشته باشید.
  5. قادر خواهید بود پرسنلین سازمان را در ارتباط با سیستم مدیریت ارتباط با مشتری و چگونگی برخورد با آن ها تشویق کنید.
  6. می توانید انتظارات مشتریان را شناسایی کنید.
مرتبط بخوانید!  مشاوره HSE : بهترین شرکت مشاور در تهران

کاربرد های مشاوره ایزو 10004

برای اینکه سازمان بتواند رضایت مشتری را به دست آورد باید در گام اول، انتظارت مشتری را بررسی و درک کند. برای اینکه بتوانید انتظارات مشتری را برطرف کنید باید با برنامه ریزی صحیح جهت ارائه محصولات و یا خدمات خود پیش بروید. مشاوره ایزو 10004 به شما کمک می کند تا این استاندارد را در سازمان خود اجرا کنید و با مدیریت صحیح رضایت مشتریان خود را به دست آورید. بنگاه های اقتصادی از قبیل شرکت ها، سازمان ها و اصناف به ایزو 10004 نیاز دارند تا بتوانید انتظارت مشتریان را شناسایی کرده و اقدامات لازم جهت برآورده کردن آن ها انجام دهید.

 

مشاوران شرکت رادمهر کوثر نیز در زمینه آموزش ایزو 10004 به صورت کاملاً حرفه ای و مسلط بر تمام اصول این استاندارد فعالیت دارند. این شرکت آماده ارائه خدمات مربوط به مشاوره ایزو 10004 و انواع ایزو برای رونق بیشتر و ایجاد فرآیندی حرفه ای تر در کسب و کار شما است.

شما هم می توانید جهت دریافت خدمات مشاوره ایزو 10004 و یا به صورت کلی مشاوره ایزو و یا ثبت درخواست مشاوره خود از طریق فرم تماس با ما اقدام کنید یا با بخش پشتیبانی مجموعه ما تماس بگیرید: 09194680362 .

 

ارسال دیدگاه

برای نظر دادن وارد شوید یا یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید .

با ما در تماس باشید!